Ako zlepšiť erekciu? Skúste zmenu životného štýlu alebo prírodné doplnky stravy

Ako zlepšiť erekciu? Skúste zmenu životného štýlu alebo prírodné doplnky stravy

Kvalita sexuálneho života je pomerne dobrým indikátorom kvality života a vášho zdravia. Ak má totiž muž mladší päťdesiatich rokov problémy s erekciou, môže to značiť aj závažný zdravotný problém.

Problémy s erekciou môžu napomôcť vyriešiť popri konvenčných liekoch aj doplnky stravy a zmena životného štýlu. Často býva na vine problém s klesajúcou hladinou testosterónu. Navýšiť jeho hladinu a harmonizovať hladiny ostatných hormónov môžete vyskúšať prirodzene.

Proti problémom s erekciou si urovnajte hormóny

Pre zdravé telo, myseľ i libido je nevyhnutný dostatočný, kvalitný a pravidelný spánok. V spálni by nemalo byť prekúrené, spať by ste mali chodiť pravidelne každý deň v rovnakom čase, rovnako tak vstávať. Žiadne víkendové vyspávanie! Tiež by ste mali zo spálne odstrániť všetky zdroje svetla. Pár hodín pred spánkom by ste mali obmedziť modré žiarenie, čo znamená dať si pohov od práce na počítači, notebooku, tabletu či zízania vášho smart phone.

Umelé žiarenie totiž môže vyvolávať problémy so spánkom a byť tiež príčinou toho, že vám bude dlhšie trvať, než zaspíte. Ak chcete spánok využiť pre zlepšenie kvality sexuálneho života a urovnania hormónov, mali by ste si ho dopriať každý deň osem hodín. Testosterón sa totiž v organizme syntetizuje výhradne v noci počas spánku.

Prirodzená, "živá" strava

Hladinu hormónov snáď ešte viac ako spánok ovplyvňuje strava. Pre úpravu hormónov sú najvhodnejšie také typy potravín, ktoré konzumujeme v ich prirodzenej podobe, teda ovocie, zelenina, orechy a semienka alebo mäso. Vyhnúť by ste sa naopak mali vysoko priemyselne spracovaným potravinám, medzi aké radíme potraviny z bielej múky, údeniny, cukrovinky, limonády, hotové jedlá či fast food.

Dôraz by ste naopak pre navýšenie hladiny testosterónu mali klásť na dostatočný príjem zdravých tukov, ktoré vám dodajú spomínané orechy, semienka alebo avokádo či kvalitné oleje, ako je olivový či kokosový, a potraviny bohaté na vitamíny zo skupiny B, vitamín D, vitamín C a zinok , teda ryby a morské plody, vajcia a samozrejme všetko farebné zo záhradky.

Nenechajte sa zodrieť stresom

Okrem stravy a spánku má na libido nezanedbateľný vplyv aj váš psychický stav. Preto by ste sa mali pokúsiť redukovať aj stres. Ak ste v strese, ako prvé sa totiž zanedbaná psychika prejaví práve v chuti na sex. Čím vyšší stres, tým menej testosterónu.

Lenže ako sa stresu zbaviť, keď na vás padajú z jednej strany pracovné povinnosti, a z druhej na vás pôsobí rodina, blízki a priatelia? Celý život zmeniť nemôžete, môžete však vyskúšať psychohygienu. Tá môže spočívať napríklad v zaradení pravidelného pohybu, meditácii alebo cvičení jogy, alebo obyčajnom vyhradení si istého časové obdobie sám pre seba, napríklad na rybách, v saune alebo s dobrou knihou.

Pre zlepšenie erekcie

  • Obmedzte nadmernú konzumáciu alkoholu
  • Obmedzte fajčenie, ktoré môže zhoršovať cirkuláciu krvi, a tým pádom aj erekciu
  • S hladinou hormónov môžu hýbať tiež toxické látky v produktoch osobnej starostlivosti alebo čistiacich produktov do domácnosti, vyskúšajte preto urobiť "detox" čistiacich produktov a začnite používať produkty ekologické

Aké prírodné látky vám môžu pomôcť zlepšiť erekciu?

Prvým z odporúčaných extraktov je ženšen. Ten lekári tradičných medicín odporúčajú pre zlepšenie stavu kardiovaskulárnej sústavy, pri roztrúsenej skleróze, napomôcť môže ale aj pri "pánskych problémoch". Kórejský ženšen zlepšuje zásobenie orgánov krvou a podporuje cirkuláciu a prekrvenie tela, vďaka čomu môže posilňovať erekciu. Naviac tiež prirodzene navyšuje pri pravidelnom užívaní dlhodobú hladinu testosterónu.

Oproti tomu Vitánia spavá, známa tiež ako indický ženšen (Ashwagandha), má dlhú históriu užívania v rámci tradičnej medicíny čoby afrodiziakum. Navyše napomáha ochrane organizmu pred negatívnym vplyvom stresu, relaxuje telo i myseľ, posilňuje imunitný systém a redukuje zápaly v tele. U žien i mužov podporuje plodnosť, v prípade mužov navyšuje dokonca kvalitu spermií.

Arginín na erekciu

Na erekciu pôsobí pozitívne aj starý známy L - arginín. Túto aminokyselinu organizmus potrebuje, aby mohol utvárať bielkoviny. Akonáhle arginín vstúpi do tela, premení sa na oxid dusnatý. Ten rozširuje a uvoľňuje krvné cievy, čím zlepšuje cirkuláciu krvi, čo má opäť vynikajúci vplyv na erekciu. Okrem problémov s erekciou sa preto arginín užíva aj v prípade vysokého krvného tlaku, bolestiach na hrudníku a na podporu funkcie obličiek. Pre zlepšenie kvality sexuálneho života môžete L - arginín kombinovať so silným antioxidantom pycnogenolom, ktorý sa získava z borovice morskej. Spoločne tieto dve látky obnovujú libido s úspešnosťou až 80%.

Krvný obeh podporuje aj ázijský zázrak ginkgo biloba, teda ginko dvojlaločné, ktorý na erekciu pôsobí tiež preukázateľne pozitívne. Okrem toho podporuje vďaka stimulu prekrvenia tiež fungovanie mozgu, ktorého neuróny chráni pred oxidatívnym poškodením, a tiež posilňuje srdce a cievy. O jeho účinkoch si prečítajte v celom článku venovanému tejto žijúcej fosílii:

Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte! Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte! Ginko dvojlaločné je starobylý strom, ktorý sa vývojovo takmer nezmenil po 200 miliónov rokov. Ide v podstate o živú fosíliu!

Saw palmetto nielen proti vypadávaniu vlasov u mužov

Ďalším prírodným výťažkom, ktorý je mužom prospešný, je extrakt zo saw palmetto, palmy serenoy plazivé. Pozitívne pôsobí v prípade zväčšenej prostaty (benígna hyperplázia prostaty), keď má preventívny účinok proti tomuto v podstate civilizačnému ochorenia a v prípade už existujúcej komplikácie bráni ďalšiemu zväčšovaniu prostaty. Na erekciu ako takú saw palmetto nepôsobí, pretože však celkovo zlepšuje zdravie mužského reprodukčného systému, kladný účinok na sexuálny život nemožno opomenúť. Zoznámte sa s týmto "zázrakom" z dažďových pralesov:

Saw palmetto chráni prostatu a navyše pôsobí proti vypadávaniu vlasov Saw palmetto chráni prostatu a navyše pôsobí proti vypadávaniu vlasov Pozitívne účinky saw palmetto sú známe už po stáročia, čoby liečivo ho využívali treba americkí indiáni na juhovýchode súčasných Spojených štátov amerických. Na začiatku 20. storočia začal bobule saw palmetto využívať aj "biely muž", a to pre liečbu problémov urinárneho traktu a pre zvýšenie tvorby spermií.

Aj rozchodnica ružová má na sexuálny život pozitívny vplyv, predovšetkým s ohľadom na to, ako pôsobí na organizmus stimulačne, keď dodáva energiu, znižuje únavu a zlepšuje reakciu organizmu na stres. U mužov i žien stimuluje libido, pravdepodobne vďaka svojmu účinku na dopamínový systém v mozgu, pretože práve dopamín je pre libido a sexuálny život dôležitým neurotransmiterom. Vyplavovanie dopamínu navyše súvisí s pocitmi uspokojenia, rozkoše a dosiahnutia orgazmu.

Okrem prírodných výťažkov a aktívnych látok proti erektilnej dysfunkcii bojujú tiež vitamíny a minerály, menovite selén a zinok a vitamíny A a E. Tie totiž organizmus vyžaduje na syntézu androgénov, primárne testosterónu.

Staršie články:
Pre zdravú prostatu sa zamerajte na zinok
Zamerané na mužov14.6.2018

Pre zdravú prostatu sa zamerajte na zinok

Rakovina prostaty je najčastejším onkologickým ochorením u mužov s často fatálnymi následkami. Proti rakovine prostaty však môže napomôcť zinok.

Parabény v kozmetike môžu mať vplyv na mužskú plodnosť
Zamerané na mužov12.6.2018

Parabény v kozmetike môžu mať vplyv na mužskú plodnosť

Mnoho firiem sa v súčasnosti zameriava ns kozmetiku bez parabénov. Sú ale skutočne parabény taký strašiak, ktorého je potrebné sa báť, alebo je to všetko len veľká mediálna bublina? A ako je to s ich vplyvom na rakovinu prsníka a kvalitu mužských spermií?

Doplnky stravy pre mužov by mali obsahovať zinok
Zamerané na mužov5.3.2018

Doplnky stravy pre mužov by mali obsahovať zinok

Pre pánske záležitosti je totiž obzvlášť dôležitý! Ovplyvniť môže problémy s erekciou, nekvalitný sexuálny život, športový výkon a dokonca aj vzhľad.

Rozhovor: Muž po tridsiatke - tipy a triky ako sa cítiť a vyzerať skvele!
Zamerané na mužov6.3.2015

Rozhovor: Muž po tridsiatke - tipy a triky ako sa cítiť a vyzerať skvele!

Filip Jankovič, svojský, trendy a všestraný umelec, hlavne tanečník a choreograf , ktorý onedlho oslávi svoje okrúhle 30. jubileum! Aj keď tento úspešný showman na tridsiatku vôbec nevyzerá a ani mu to nikto neverí, sám sa tohto veku vôbec nebojí. Práve naopak, cíti sa aj vyzerá skvele! Nemusíme mu to už , ale závidieť, pretože nám prezradil svoje osobné triky ako na to.

Starostlivosť o pleť a telo pre mužov
Zamerané na mužov4.2.2014

Starostlivosť o pleť a telo pre mužov

Už dávno neplatí tvrdenie, že správny chlap musí smrdieť. Dnešný muž by sa o svoju hygienu, starostlivosť o pleť a telo mal starať bez ostychu. Drogérie ponúkajú pestrý sortiment kozmetických prípravkov pre mužov, a preto dúfajme, že už väčšina mužov má pri najmenšom svoj ​​pánsky sprchový gél, antiperspirant a pleťový krém. Avšak umývaním, prevenciou potenia a základnou starostlivosťou o pleť to nekončí.