Tieto kozmetické ingrediencie musíte poznať (a používať). Budete mať po nich totiž krásnu pleť!

Tieto kozmetické ingrediencie musíte poznať (a používať). Budete mať po nich totiž krásnu pleť!

Ak vám kyselina hyalurónová znie ako niečo, čo si rozhodne nechcete dávať na pleť, a ceramidy vám evokujú kuchynské hrnce, potom by ste sa s týmito a ďalšími účinnými zložkami starostlivosti o pleť mali bližšie zoznámiť. Pomôžu vám totiž dosiahnuť mladistvého vzhľadu a odstrániť problémy, ktoré trápia vašu pleť.

Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú dnes snáď pozná už skutočne každý. Ak ale napriek tomu trochu tápate, vedzte, že ide o látku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, má vplyv na obnovu buniek, zvlhčuje spojivového tkaniva a napomáha zachovať hydratáciu a elasticitu pleti.
 
Ak sa používa lokálne, kyselina hyaluronová utvára hydratačnú bariéru na pleti, čím napomáha jej vyhladeniu a zjemneniu. Kyselina hyalurónová dokáže zadržať veľa vody, viac ako tisícnásobok svojej váhy! Je vďaka tomu skvelým riešením pre dehydratovanú pleť. V podobe injekčných výplní potom dodáva objem pleti, vyhladzuje vrásky a jemné linky. Pretože je v tele prirodzene prítomná, je bezpečnejšou alternatívou syntetických látok. Existuje tak nižšie riziko, že ju telo odmietne ako cudzorodú látku. Jej molekula je však vo svojej prirodzenej forme pomerne veľká, a v dôsledku toho nemôže vždy úplne prestúpiť vrchnej vrstvy pleti pri topickej aplikácii. Vyberajte si preto produkty obsahujúce jej malé molekuly.
 
Kyselinu hyalurónovú spoločne s kyselinou pantoténovou nájdete v hydratačnom sére Hydr8 B5.
HYDR8 B5 - hydratačné sérum na pokožku HYDR8 B5 - hydratačné sérum na pokožku Potrebujete svojej pleti dodať vlahu? Spoľahnite sa na ľahký gél HYDR8. Vďaka kyseline hyalurónovej a kyseline pantoténovej bude pleť vyhladená a chránená. Teraz v novom, guľatom balení. 53 €  
 

Retinol

Retinol je aktívna formu molekuly vitamínu A. Podporuje jemnú exfoliáciu, teda odstránenie odumretých buniek a poškodených vrchných vrstiev pleti, a stimuluje obnovu kožných buniek, a tým pádom obnovu kože ako takej. Zlepšuje tak jej vzhľad, rastie produkcia kyseliny hyalurónovej a kolagénu, vďaka ktorým je pleť vypnutá a vyhladená. Pravidelná aplikácia retinolu zaistí spevnenie pleti, dokáže zvrátiť známky poškodenia pleti slnečným žiarením a vonkajším prostredím, redukuje akné a nadmernú pigmentáciu, odstraňuje tmavé kruhy pod očami, jemné linky a vrásky.
 
Vyskúšajte klasické sérum Retinol 3 TR!
RETINOL 3TR RETINOL 3TR Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii. 40 €  
 
 kozmetický sprievodca 
 

Ceramidy

Tieto lipidové molekuly sa vo vysokých koncentráciách nachádzajú v bunkových membránach. V najvrchnejšej vrstve kože udržujú ceramidy kožné bunky pospolu, čím utvárajú ochrannú vrstvu, ktorá podporuje vypnutie a pevnosť pleti, a navyše v nej napomáha zachovať dostatočnú hydratáciu. Zjednodušene si môžete kožné bunky predstaviť ako tehly a ceramidy ako maltu, ktorá ich drží dohromady.
 
V produktoch starostlivosti o pleť sa využívajú pre svoju schopnosť doplniť obsah prirodzených lipidov, ktorých ubúda v dôsledku vonkajších faktorov, užívaním vysušujúcich produktov a samozrejme prirodzeným procesom starnutia pleti. Obnovujú hydratáciu pleti, posilňujú prirodzenú ochrannú kožnú bariéru a napomáhajú ochrane pleti pred cudzorodými látkami. Účinné sú aj v prípade ekzémov.
 

Peptidy

Peptidy sú v podstate úseky aktívnych bielkovín, ktoré dokážu komunikovať s bunkami a inštruovať ich, aby sa nejakým spôsobom "správali". V pleti to znamená, že môžu napríklad spustiť produkciu elastínu, ktorý podporuje pružnosť kože, alebo urýchliť proces vlastného hojenia kože po zranení.
 
V anti-aging produktoch vstupujú peptidy do buniek kože a inštruujú ich, aby produkovali kolagén, redukovali začervenanie a alebo vyvolávali uvoľnenie tvárových svalov, a tým pádom minimalizovali vznik vrások. Jedným z najbežnejších peptidov je 'palmitoyl pentapeptid', o ktorom je známe, že je v boji proti vráskam veľmi efektívny. Existujú aj ďalšie peptidy, ktoré nenútia pleť priamo k nejakej aktivite, ale vďaka svojej minimálnej veľkosti môžu prestúpiť hlboko do kože a pôsobiť ako transportné médium pre ďalšie aktívne látky. Napríklad peptidy medi sú schopné transportovať meď hlboko do pleti, kde môže zvnútra zlepšiť hojenie kože.
 
Komplex peptidov nájdete vo všestrannom toniku na pleť Dermaheal Total Care Skin Solution.
Dermaheal Total Care Skin Solution Dermaheal Total Care Skin Solution Slovo „Total“ nie je v názve náhodou. Prípravok zabezpečí starostlivosť o pleť veľmi komplexne. Pokiaľ budete mať toto tonikum nablízku, nezaskočí vás takmer žiadny problém s pleťou. Vždy krásna a vždy pripravená! 45 €  
 

Alfa a Beta-hydroxykyseliny (AHA/BHA)

Alfa-hydroxykyseliny a beta-hydroxykyseliny sú triedy organických kyselín, ktoré na pleti pôsobia ako exfolianty. AHA kyseliny sa získavajú z ovocia a mlieka a medzi najbežnejšie patrí kyselina glykolová, kyselina mliečna a kyselina jablčná. Čo sa týka BHA kyselín, v kozmetike sa toto označenie zvyčajne vzťahuje k jedinej kyseline, a tou je kyselina salicylová, ktorá sa získava z rastlín.
 
Oba typy kyselín podporujú exfoliáciu, čiže jemné olupovanie pleti. AHA kyseliny, ktoré sú vo vode rozpustné, pôsobia na povrchu pleti, zatiaľ čo BHA kyseliny rozpustné v tukoch prestupujú hlbšie, a môžu tak pomôcť redukovať napríklad upchaté póry. BHA sa preto primárne využívajú pre mastnú pleť náchylnú k akné s komedónmi a pupienkami, zatiaľ čo AHA kyseliny sa využívajú pre prežiarenie unavenej či suchej pleti. Existujú však aj produkty s obsahom AHA i BHA. Miera exfoliácie závisí od koncentrácie danej kyseliny. Produkty s vyššou koncentráciou bývajú obvykle k dostaniu len u vybraných odborníkov, pri ktorých máte istotu, že vedia, ako ich správne aplikovať.
 
Kyselinu salicylovú nájdete v produktoch proti akné ako je Surface Radiance Clenase, Dermaheal De Akni a Pore Refining Scrub.
 

Sladké drievko

Zvláštnu chuť sladkého drievka určite poznáte, avšak tento bylinný koreň prináša i pleti nečakané benefity, ak je aplikovaný topicky. Nielen, že pôsobí preventívne proti hyperpigmentácii a sjednocuje farebný tón pleti, ale dokonca uľavuje aj v prípade rosacei. Redukuje totiž zápal, ktorý toto ochorenie vyvoláva a uľavuje od jeho prejavov, medzi ktoré patrí aj nežiadúce začervenanie pleti.
 
Výtažek z koreňa sladkého drievka nájdete v pleťovej maske Princess s kyselinou hyalurónovou pre hydratáciu a omladenie pleti.
Croma maska ​​s kyselinou hyalurónovou (8 ks) Croma maska ​​s kyselinou hyalurónovou (8 ks) 8 kusov masky určenej na hydratáciu pokožky a zmiernenie prejavov starnutia pleti. Jedinečný kokteil účinných látok pomáha redukovať jemné vrásky a zaisťuje mimoriadne intenzívnu hydratáciu. Pokožka získava dokonalý tón, je pevnejšia a elastická. 45 €  
 

Prebiotiká

O prebiotikách už ste možno počuli v súvislosti so zdravou črevnou mikroflórou. Vedeli ste ale, že môžu byť prospešné pre vašu pleť? Pri topickej aplikácii totiž pravdepodobne tlmia rast škodlivých baktérií na povrchu kože, a znižujú tak zápalové procesy. Preto používanie topických prebiotík je vhodné najmä pre tých, ktorí majú problém s akné a rosaceou.
 
Obsah probiotík má denný hydratačný krém pre problematickú pleť Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator.
 

Morské riasy

Ony slizké chuchvalce, ktoré vidíte plávať v riekach a jazerách, môžu mať na pleť vyložene pozitívny vplyv! Dokážu totiž prečistiť pleť. Napríklad írsky mach a známa látka karagenan zase pôsobí v produktoch kozmetickej starostlivosti tak, že na seba viažu ďalšie aktívne látky, pôsobia antioxidačne a protizápalovo. Čo hľadať na obale produktov? Termíny ako seaweed extract či algae exopolysaccharides to "istí". A riasy by ste si mali pravidelne dopriať aj v podobe jedla. Aj tak majú veľa benefitov. Prečítajte si o tom v našom článku!
Pravidelne si doprajte riasy a sinice. Podporia imunitu aj chudnutie! Pravidelne si doprajte riasy a sinice. Podporia imunitu aj chudnutie! Hoci si možno hovoríte, aké sinice a riasy máme na mysli, keď zmienime dvoch najznámejších zástupcov, určite budete vedieť - spirulina a chlorella!
 

Med

Aj med má oveľa viac než je namazanie na chlieb s maslom alebo do čaju. Podporuje hojivé procesy v pleti, pôsobí antimikrobiálne a má schopnosť zbaviť pleť nečistôt. Preto svoje miesto stále častejšie nachádza v produktoch na čistenie pleti, hydratáciu, ale dokonca aj produktoch dekoratívnej kozmetiky ako sú make-upy a rúže.
 

Vitamín C

To, čo na vitamíne milujú vedci, by ste si mali zamilovať aj vy. Je to veľmi silný antioxidant, ktorý v koži stimuluje produkciu kolagénu, dokáže prežiariť pleť a dokonca zjednotiť jej farebný tón. Pre ten najlepší účinok voľte séra s jeho obsahom alebo čisté vitamínové ampulky. Potom vám prinesie maximálne rozjasnenie, ak skombinujete jeho topickú aplikáciu aj s topickou aplikáciou vitamínu E alebo kyselinou ferulovou.
 
Vitamín C má ale bohužiaľ aj svoje negatíva - na svetle a vzduchu sa rýchlo rozkladá. Hľadajte preto kozmetické produkty sa vzduchotesným obalom tmavej farby, ktorý neprepúšťajú svetlo. Vitamín C stráca svoju účinnosť po osvietení slnečným žiarením. Používajte ho preto tak, aby sa do pleti stačil rán vstrebať, alebo ho používajte na noc. Ak ste zvyknutí na noc používať retinol, potom vitamín C používajte v tie dni, kedy s retinolom "pauzujete". Spoločne by sa totiž tieto dve látky na pleti nemali nikdy vyskytnúť!
 
Vyskúšajte super antioxidačné sérum C-Tetra, ktoré obsahuje vitamín C aj vitamín E!
C-TETRA SERUM C-TETRA SERUM Antioxidačné sérum s vitamínom C a vitamínom E C-TETRA pleť chráni pred starnutím a redukuje viditeľné prejavy starnutia, ako sú vrásky, jemné linky, povolenie kontúr alebo nadmerná pigmentácia. Redukuje tiež začervenanie pokožky, zjednocuje jej farebný tón a zlepšuje jej štruktúru. Ideálne je tiež čoby súčasť protivráskovej filozofie CSA. 46 €
 

Vitamín E

Vitamín E ovplyvňuje pleť hneď niekoľkými spôsobmi. Napomáha ochrane bunkových membrán pred oxidatívnym poškodením, pôsobí preventívne proti rozpadu kolagénu a pracuje v synergii s vitamínom C. V zložení kozmetických produktov ho nájdete pod názvami tocopheryl acetate, tocopheryl linoleate, tocotrienols, alpha tocopherol či tocopheryl succinate.
 
Na pleť dajte šancu čistému vitamínu E v kapsulách Monoderma E5!
Monoderma E5 Monoderma E5 Čistý vitamín E 5 % (Tokoferol). Vitamín E je prírodnou ochranou Vašej pokožky proti voľným radikálom a podporuje aktivitu antioxidačného systému. Pôsobí účinne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, suchú až veľmi suchú pleť. Súčasné štúdie taktiež preukázali, že vitamín E je veľmi účinný pri redukcii zápalu, podráždenia pokožky a taktiež zmierňuje proces starnutia pokožky. 19 €
 
 

Niacínamid

Táto zložka vitamínu B3 navyšuje obsah ceramidov a voľných mastných kyselín v pleti, čím ju chráni pred transepidermálnou stratou vody. Jeho topická aplikácia taktiež stimuluje mikrocirkuláciu v dermis. V poslednej dobe je niacínamid stále obľúbenejší aj pre svoju schopnosť zosvetliť tmavé škvrny na pleti a redukovať nepríjemné prejavy akné.
 

Zelený čaj

Zelený čaj nie je zďaleka len na pitie. Jeho vysoký obsah antioxidantov (najmä katechínov) napomáha odstrániť zápal  v pleti, budovať kolagén a redukovať bunkové poškodenie vznikajúce v dôsledku pôsobenia ultrafialového žiarenia na kožu.
 
Vyskúšajte účinok zeleného čaju na pleť s pleťovou maskou Princess.
 

Resveratrol

Rovnako ako ostatné antioxidanty dokáže aj resveratrol podporiť ochranu vašej pleti. Pri topickej aplikácii podporuje prirodzenú ochranu pleti pred ultrafialovým žiarením a poškodením slnkom, zlepšuje syntézu kolagénu a redukuje bunkové poškodenia.

S článkom súvisia tieto produkty:

SURFACE RADIANCE CLEANSE
Osviežujúci čistiaci produkt, ktorý jemne obnovuje povrch pleti vďaka komplexu látok podporujúcich exfoliáciu,
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
27 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Máte suchú pleť? Kyselina pantoténová a panthenol tento problém vyriešia (a fungujú aj proti vráskam)
Omladenie pleti25.5.2017

Máte suchú pleť? Kyselina pantoténová a panthenol tento problém vyriešia (a fungujú aj proti vráskam)

Kyselina pantoténová známa tiež pod pomenovaním vitamín B5 je členom "rodiny" silných vitamínov skupiny B. Jej provitamín panthenol (teda provitamín B5) je jej alkoholovou formou.

Naozaj potrebujete špecializovanú očnú starostlivosť?
Omladenie pleti29.4.2017

Naozaj potrebujete špecializovanú očnú starostlivosť?

V očnom okolí sa ako prvé začínajú objavovať známky starnutia pleti. A je to práve správna starostlivosť o pleť, ktorá hrá kľúčovú úlohu v zachovaní jej mladistvého vzhľadu. Vyberte si preto tie správne produkty, ktoré vám pomôžu zvrátiť či aspoň spomaliť tok času.

Dermaroller si poradí s vráskami, rozšírenými pórmi i jazvičkami. A zvládne toho omnoho viac!
Omladenie pleti25.4.2017

Dermaroller si poradí s vráskami, rozšírenými pórmi i jazvičkami. A zvládne toho omnoho viac!

Mikroihličkovanie či dermarolling je dvojaké pomenovanie toho istého - procedúry, ktorá vám pomôže zbaviť sa alebo zlepšiť stav mnohých problémov pleti.

Na suchú pleť je ideálna kyselina hyaluronová. Čo všetko dokáže?
Omladenie pleti15.4.2017

Na suchú pleť je ideálna kyselina hyaluronová. Čo všetko dokáže?

Vo svete starostlivosti o pleť sa objavujú stále nové a nové účinné látky, ktoré mnohokrát nie sú ani tak účinné, ako výrobcovia produktov udávajú. U kyseliny hyalurónovej to ale neplatí! Na všetky typy pleti má totiž bezpočetné skvelých účinkov.

Používajte retinol správne!
Omladenie pleti17.3.2017

Používajte retinol správne!

Existuje mnoho prieskumov, ktoré ukazujú, že retinol (forma vitamínu A) je jednou z najúčinnejších, voľne predajných látok, čo sa starostlivosti o pleť týka. Napriek jeho popularite však panuje istý zmätok ohľadom toho, ako retinol do starostlivosti zahrnúť tak, aby ste sa mohli tešiť z jeho pozitívnych účinkov.