Počas mesiaca september meníme kuriérsku spoločnosť zo SPS na GLS. Ďakujeme za pochopenie

Kiwi olej

Olej sa semienok kiwi, kozmetická ingrediencia

Kiwi olej sa získava extrakciou zo semienok plodov kiwi. Domovom kiwi je Čína, v súčasnosti sa však toto ovocie pestuje takmer po celom svete. Semienka, z ktorých sa olej vyrába, tvorí len asi 1% plodov. Po extrakcii prechádza olej rafináciou, aby spĺňal nároky na to, stať sa súčasťou kozmetických produktov.

Nabitý omega-3 a omega-6 kyselinami

Olej z kiwi má vysoký obsah omega-3 nenasýtených mastných kyselín a omega-6 nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým kyseliny alfa-linolénovej (ALA), ktorá ho utvára z viac ako z 60%. Bohatý je tiež na silné antioxidanty, vitamín C, vitamín E, vitamín A, vitamín K, pyridoxín a kyselinu listovú, naviac obsahuje minerály ako meď, draslík a mangán. Kiwi okrem toho obsahuje fytochemikáliu luteín, ktorá napomáha ochrane zrakového ústrojenstva.

Jeho zloženie z neho robí ideálnu látku nielen pre anti-aging starostlivosť o pleť, ale aj o vlasy. Olej z kiwi zlepšuje elasticitu pleti a vzhľad jemných liniek a vrások, vďaka obsahu kyseliny alfa-linolénovej napomáha zachovaniu hydratácie pleti, ktorú zjemňuje a vyhladzuje. Podporuje tiež absorpciu ďalších produktov a aktívnych látok do kože.

Ochrana pleti

Omega-3 a omega-6 kyseliny utvárajú pri topickej aplikácii oleja z kiwi na pleti ochranný štít, ktorý ju chráni pred ultrafialovým žiarením a tiež podporujú syntézu kolagénu v nej, čím spomaľujú jej starnutie. Pri nedostatku esenciálnych mastných kyselín je koža suchá a rastie jej transepidermálna strata vody, pretože pleť nie je schopná produkovať dostatočné množstvo kvalitného kožného mazu. Omega-3 mastné kyseliny pri topickej aplikácii okrem toho stimulujú regeneračné mechanizmy v pleti a hojenie, kiwi olej je preto vhodný aj pre suchú či citlivú pleť a na jej upokojenie.

Kiwi olej prirodzene obsahuje tiež alfa-hydroxykyseliny a pôsobí protizápalovo, nápomocný preto môže byť aj v boji s akné, pretože uľavuje od hlavných symptómov, ako je zápal, začervenanie či vyvýšená vyrážka.