Zostaňte mladí. Poznáme receptúru!

Zostaňte mladí. Poznáme receptúru!

Mladosť by si chcel zachovať každý. Keď sa budete riadiť týmito radami, nestanete sa síce priamo nesmrteľnými, ale zachováte si mladosť a životnú vitalitu. A o to predsa ide!

Nepodliehajte toľko stresu

Mladistvý vzhľad sa spája s minimálnou prítomnosťou vrások. A čo nám robí vrásky? No, áno, predsa stres. Snažte sa mu preto vyhnúť. Pomôže vám s tým duševná hygiena, ranné pozitívne afirmácie a dostatok horčíka. Totiž je to práve on, ktorý vám uľaví od nepríjemných svalových kŕčov, a pritom podporí vašu odolnosť voči stresu. Získate ho z výživového doplnku s príznačným názvom YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic. Obsahuje totiž mix tých najdôležitejších látok, ktoré sú cielené tak, aby zachovali mladosť telesných tkanív. Vedľa horčíka obsahuje tiež resveratrol, zelený čaj, ginkgo bilobu a koktail vitamínov a minerálov.
 
Alebo si môžete "naordinovať" LIFE ENERGY by Brandeis Clinic, ktorý podporí vašu psychickú pohodu a ešte vám dodá energiu. A je úplne prírodný!
 
Podľa veľa štúdií má stres na organizmus dokonca fyzický dopad a môže urýchliť starnutie. Prívaly adrenalínu a kortizolu zvyšujú krvný tlak a zrýchľujú srdcový tep. Chronické dávky týchto hormónov, kedy stresory takmer neustávajú (či už kvôli práci, dopravným zápcham alebo tlaku na to zarábať peniaze), majú výrazný vplyv na fyzické i emočné zdravie. Stres je totiž pôvodcom nielen nervozity a depresií, ale tiež záchvatov hnevu, nespavosti, vysokého krvného tlaku a dokonca infarktu. Meditácia tiež prináša psychickú pohodu, pri pravidelnom praktizovaní redukuje a preventívne pôsobí proti zmenám na mozgu, ktoré plynú z vyššieho veku.
 
 
Pokiaľ je pre vás meditácia ako taká príliš málo dynamická a necítite sa na ňu, nevadí. Hlavu vám "vyčistí" aj akákoľvek aktivita zahŕňajúca stereotypný pohyb ako je beh či nordic walking. Zamerajte sa na dýchanie a hlavne na to, ako nohy s výdychom dopadajú na zem.
 

Fyzická aktivita je dôležitá

Pravidelné cvičenie vám pomôže schudnúť, vytvarovať svaly, podporí zdravie kĺbov a vďaka serotonínu tiež zlepší náladu a podporí "jasnú hlavu". Pravidelná fyzická aktivita znižuje stres a nervozitu, a vďaka tomu zlepšuje pamäť. Stačí dvadsať minút trikrát týždenne!
 

Vyskúšajte jógu

Samostatnou kapitolou, čo sa týka pohybu i mentálnej hygieny je praktizovanie jógy. Zaistí vám viac energie, lepšie držanie tela, väčšiu ohybnosť, pozitívnu náladu a menej stresu, a to zďaleka nie je všetko. Vďaka vedomému dýchaniu začnete vnímať prepojenie svojej mysle a tela, lepšie okysličíte bunky v celom organizme a prečistíte ho od toxínov. Budete vďaka tomu odolnejší voči chorobám a aj vaša koža bude rozžiarená. Jóga tiež omladzuje tráviaci systém, reprodukčnú sústavu a dokonca podporuje obranyschopnosť. Zapíšte sa na jógu aspoň dvakrát týždenne, aby ste pocítili jej zdravotné benefity.
 

Zlepšite stravu

Že by ste mali jesť päť až osem porcií ovocia a zeleniny denne, to už asi viete. Ale pozor, do stravy by ste mali zahrnúť aj dostatočné množstvo "zdravých" tukov. Omega-3-mastné kyseliny nielen, že napomáhajú dobrej nálade, pevnosti kostí a pôsobia proti viditeľným známkam starnutia, pretože znižujú zápal v tele, ale taktiež napomáhajú vďaka stimulácii aktivity enzýmov odbúravaniu tuku z tzv. tukových zásob a podporujú jeho premenu na energiu.
 
Doprajte si tiež tzv. superpotraviny alebo výťažky z nich. Patrí medzi ne napríklad granátové jablko, acai či goji. Tieto superpotraviny napomáhajú znižovať hladiny cholesterolu, krvného tlaku, pôsobia tiež preventívne proti ateroskleróze. Znižujú riziko rozvoja Alzheimerovej choroby a podľa niektorých štúdií napomáhajú predchádzať aj niektorým typom rakoviny a poškodeniam kože ultrafialovým žiarením.
 
Superpotraviny navyše bývajú priamo napchaté antioxidantmi, ktoré obmedzujú tvorenie voľných radikálov a neutralizujú ich. Sú to práve voľné radikály, ktoré majú za následok predčasné starnutie organizmu.
 
Prečítajte si o tom, ako voľné radikály podporujú starnutie a ako oproti tomu pôsobia antioxidanty!
Antioxidanty milujeme. A vy by ste mali tiež! Antioxidanty milujeme. A vy by ste mali tiež! O antioxidantoch sa v poslednej dobe hovorí stále viac ako už vo vedeckých kruhoch, tak i medzi laikmi. Výživové doplnky a kozmetické prípravky s obsahom antioxidantov sa objavujú viac a viac, a samozrejme ich nájdete aj v našom e-shope. Antioxidanty a ich zdravotné benefity tiež milujú médiá. Avšak aj cez túto pozornosť, ktorej sa im dostáva, veľa ľudí stále nevie, čo to vlastne antioxidanty sú a ako fungujú. A preto sme tu my s naším vysvetlujúcim článkom!
 

Zelený čaj nielen na smäd

Obľuba zeleného čaju neustále rastie. A aby tiež nie! Podľa niektorých štúdií znižuje riziko rakoviny prsníka a pôsobí proti jej opakovaniu, v súčasnosti sa testuje aj jeho pôsobenie v prípade rakoviny močového mechúra, hrubého čreva, konečníka a pľúc. Príjemným bonusom jeho konzumácie je stimulácia metabolizmu, a vďaka tomu podporuje chudnutie. V Japonsku zase vedci skúmajú vplyv zeleného čaju na mozgovú aktivitu, ktorú by mala jeho konzumácia podporovať.
 
Mimochodom, zelený čaj má výrazné benefity aj keď ho aplikujete priamo na kožu. Skúste napríklad masku s jeho obsahom!
 

Dajte si pohárik červeného

Jeden pohárik kvalitného vína denne by ste mali zaradiť k vašim stravovacím návykom, vrátane konzumácie zdravých tukov a superfoods. Podľa niektorých štúdií vykonaných na myšiach predlžuje strava založená na zdravých tukoch a s obsahom resveratrolu dĺžku života, znižuje riziko rozvoja cukrovky a problémov s pečeňou. Resveratrol je bioflavonoid, ktorý sa vo veľkom množstve nachádza v šupkách hroznového vína. Popri spomínaných benefitov pôsobí resveratrol pozitívne tiež ako prevencia mozgovej mŕtvice, obsiahnuté prokyandyny znižujú upchávanie ciev, a tým pádom znižujú riziká ochorenia srdca. Znižujú tiež hladinu cholesterolu.
 

Aj svojej pleti doprajte výživu

Retinol (forma vitamínu A) je považovaná za jednu z najúčinnejších látok, ktoré vyhladia pleť a pôsobia preventívne proti vzniku vrások. Retinol totiž podporí jemnú exfoliáciu pleti, ktorá odhalí nové, zdravé vrstvy pleti. Koža je vypnutá a bez väčších kozmetických problémov.
 
Ďalšou možnosťou, ako podporiť tvorbu buniek v pleti, ochranu pred voľnými radikálmi a rast kolagénu, je aplikácia séra s obsahom vitamínu C (ešte pred hydratačným krémom i nanesením make-upu).
 
A samozrejme nezabudnite na ochranu pleti pred ultrafialovým žiarením aplikáciou prípravku s SPF ochranou. Skúsiť môžete samostatný "opaľovací krém" alebo produkt, ktorý v sebe kombinuje prípravok proti vráskam, hydratačný krém a SPF ochranu ako je Advanced Day Total Protect.

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 14 €
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením?
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
54 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
7 dôvodov, prečo by ste mali užívať výživové doplnky
Zdravý život1.9.2016

7 dôvodov, prečo by ste mali užívať výživové doplnky

Jednou z najčastejších mystifikácií je, že by človek mal všetky dôležité živiny získavať zo stravy. Pretože podľa mnohých je samozrejme lepšie jesť čerstvé jedlo, než do seba "pchať" tabletky. Ale je tomu naozaj tak? Precitaj si hlavné dôvody, prečo je vhodné užívať výživové doplnky!

Ste stále unavená? Poznáme najčastejšie príčiny nadmernej únavy
Zdravý život6.8.2016

Ste stále unavená? Poznáme najčastejšie príčiny nadmernej únavy

Nedostatok energie často nebýva spôsobené len nabitým diárom, ale niečím úplne iným. Čítajte ďalej, aké sú možné dôvody vašej únavy a ako proti nim bojovať!

Látky v opaľovacích krémoch spôsobujú rakovinu ...
Zdravý život1.8.2016

Látky v opaľovacích krémoch spôsobujú rakovinu ...

Potrebujem vitamín D ... Z opaľovacieho krému mám akné ... A akú výhovorku používate vy, aby ste sa nemuseli mazať krémom s SPF faktorom?

Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte!
Zdravý život31.7.2016

Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte!

Ginko dvojlaločné je starobylý strom, ktorý sa vývojovo takmer nezmenil po 200 miliónov rokov. Ide v podstate o živú fosíliu!

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov. Aké metódy ich spoľahlivo odstránia?
Zdravý život30.7.2016

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov. Aké metódy ich spoľahlivo odstránia?

Epilácia či depilácia je pravidelnou povinnosťou väčšiny žien a len málo z nich na odstránenie chĺpkov rezignuje. Preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť veľký súpis všetkých možností, ako s nežiadúcim ochlpením zatočiť. Na chĺpok sa pozrieme metódam vhodným na tvár, intímne partie a celé telo. Vyrážame na cestu za hladkou, jemnou pokožkou.