Vieme, aký prvok potrebujete pre vašu krásu. Prečítajte si jednoduchý návod!

Vieme, aký prvok potrebujete pre vašu krásu. Prečítajte si jednoduchý návod!

Hláška "ste to, čo jete" sa v poslednej dobe skloňuje čoraz častejšie. Aby tiež nie. Vyvážená strava je totiž pre zdravie, a poťažmo krásu bezpodmienečne nutná. Nie je však vždy možné všetky potrebné živiny získať zo stravy. Preto je ideálne si ich príjem poistiť konzumáciou výživových doplnkov. A pleť vám poďakuje aj za používanie topicky aplikovaných prípravkov s ich obsahom.

Koža je odtlačkom toho, čo sa deje v organizme. Všetky problémy ako je lupienka, akné či predčasné starnutie sú odrazom vnútorných potrieb organizmu, vrátane potreby živín. Ak budete pleť vyživovať nielen zvonku topicky aplikovanými prípravkami, ale aj zvnútra, nemôžete urobiť chybu!
 
Najmä antioxidanty, medzi ktoré sa radí mnoho vitamínov a minerálov, majú neuveriteľný vplyv na to, ako pleť vyzerá, a dokonca aj na to, akým spôsobom a ako rýchlo starne. Ak sa kombinuje so správnou stravou, vhodne zvolený výživový doplnok môže pomôcť pleť udržať nie len zdravú, ale aj mladistvo vyzerajúcu. Vyberte si z našej ponuky výživových doplnkov!
 

Ktoré látky sú dôležité pre mladistvú a zdravú pleť?

Vitamín C a vitamín E

Podľa najnovších dermatologických výskumov je najväčšou silou týchto vitamínov ich vplyv na to, ako sa pleť vysporiada s účinkami slnečného žiarenia. Je však potrebné ich aplikovať na pleť tiež topicky. O tejto téme sme u nás v magazíne už písali:
Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť! Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť! Hlavne vitamín C a vitamín E sú v lete najdôležitejšie pre zdravú pleť, podporujú totiž jej prirodzenú ochranu pred škodlivým vplyvom ultrafialového žiarenia.
 
"Ovocie" však neprináša len topická aplikácia. Čo sa týka ochrany pred slnečným žiarením u vitamínu C  ju však je vhodné doplniť orálnou konzumáciou vitamínu E, aby došlo k zníženiu fotopoškodenia, redukcii vrások a zlepšeniu textúry pleti.
 
Dlhodobé užívanie výźivových doplnkov s obsahom vitamínu C a vitamínu E navyše znižuje riziko spálenia UVB lúčmi. Dochádza k zníženiu faktorov vedúcich k poškodeniu DNA vo vnútri buniek. Je to dané antioxidačným charakterom týchto vitamínov, ktorý napomáha ochrane DNA pred poškodením. Vitamíny C a E totiž redukujú poškodenie voľnými radikálmi (škodlivé vedľajšie produkty ultrafialového žiarenia, fajčenie či znečistenie), ktoré pohlcujú kolagén a elastín, vlákna tvoriace štruktúru kože. Tým zapríčiňujú vznik vrások a ďalších známok starnutia pleti.
 
Vitamín C a vitamín E nájdete napríklad v exkluzívnom výźivovom doplnku YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic!
 
Tieto dva vitamíny kombinujte aj v topicky aplikovaných prípravkoch, napríklad v super-antioxidačnom sére C-Tetra alebo sére C-Tetra + Intense. Ochráni vás pred poškodením slnečným žiarením, vráskami a predčasným starnutím pleti!
C-TETRA LUXE C-TETRA LUXE Sérum C-TETRA v ešte účinnejšej verzii, to je C-TETRA LUXE. Spomaľuje proces starnutia pleti, rozjasňuje a vyhladzuje vrásky, a navyše ešte silnejšie pôsobí preventívne proti hyperpigmentácii. Obsahuje totiž väčšiu dávku vitamínu C, spoločne s ďalšími rozjasňujúcimi a vyživujúcimi zložkami, ktoré v základnom sére chýbajú. Ideálne pre zrelú pleť alebo ako váš ďalší krok v starostlivosti o pleť s vitamínom C. 72 €
 
C-TETRA SERUM C-TETRA SERUM Antioxidačné sérum s vitamínom C a vitamínom E C-TETRA pleť chráni pred starnutím a redukuje viditeľné prejavy starnutia, ako sú vrásky, jemné linky, povolenie kontúr alebo nadmerná pigmentácia. Redukuje tiež začervenanie pokožky, zjednocuje jej farebný tón a zlepšuje jej štruktúru. Ideálne je tiež čoby súčasť protivráskovej filozofie CSA. 46 €
 
To, čo ste si práve prečítali, bohužiaľ neznamená, že ak budete zobať len výživové doplnky a denne aplikovať vitamíny C a E na pleť, tak sa môžete bez ochrany vystavovať slnečnému žiareniu. Linka medzi opaľovaním a rakovinou kože je bohužiaľ vedecky potvrdená a ani zvýšená ochrana na nej nič nemení. Preto sa vyhýbajte slnečnému žiareniu medzi jedenástou dopoludnia a treťou popoludňajšou hodinou a používajte prípravky s SPF. Výživové doplnky a lokálne aplikované prípravky s vitamínmi C a E potom budú bonusovou ochranou, ktorá vašu pleť udrží zdravú a vypnutú.
 
Vyskúšajte opaľovací krém Physical Sunscreen s minerálnou slnečnou ochranou.
 
Topicky aplikovaný vitamín C napomáha produkcii kolagénu. V mladosti sa toto deje prirodzene, čím je však človek starší, produkcia kolagénu sa znižuje. Tiež orálna konzumácia vitamínu C je pre produkciu kolagénu nesmierne dôležitá. Vitamín C sa totiž syntézy kolagénu zúčastňuje a pri jeho nedostatku nemôže syntéza správne prebehnúť.
Kompletní list: Těmto látkám byste se v těhotenství měly vyhnout obloukem! Kompletní list: Těmto látkám byste se v těhotenství měly vyhnout obloukem! V těhotenství nestačí se jen vyhýbat plísňovým sýrům, sushi a neužívat některé léky, nebezpečí pro nenarozené miminko číhá i v kosmetických produktech. Čemu byste se tedy po devět měsíců „v očekávání“ (a následující měsíce kojení) vyvarovat, abyste minimalizovaly rizika?
 
Vitamín E v kréme, vode či sére vyhladzuje suchú, hrubú pleť. Vyskúšajte čistý vitamín E na pleť v ampulkách Monoderma ET!
 
zdravé stravovanie

Vitamín A

Nedostatok vitamínu A spôsobuje suchú pleť, bez neho kožné tkanivo nie je schopná regenerovať. Okrem jeho orálnej konzumácie však pomáha aj jeho topická aplikácia. Pri pravidelnom používaní dochádza k redukcii jemných liniek a vrások, zníženiu prejavov akné, úľave v prípade lupienky. Vhodná je kombinácia topickej aplikácie vitamínu A a vitamínu C, kedy dochádza k zlepšeniu stavu starnúcej pleti a pleti poškodenej fotostarnutím.
 
Dostatok "áčka" získate z výživového doplnku  BEAUTIFUL SKIN by Brandeis Clinic.
 

Prečítajte si, prečo je jeho dostatočná hladina pre krásnu a zdravú pleť nevyhnutná:

Príčiny suchej pleti hľadajte v nedostatku živín. Najčastejším vinníkom je Príčiny suchej pleti hľadajte v nedostatku živín. Najčastejším vinníkom je "áčko" Suchú pleť veľmi často spôsobuje nedostatok niektorých vitamínov. Ktoré sú tie najzásadnejšie?
 
Čo sa týka topickej aplikácie, vybrať si môžete z mnohých intenzít retinolových sér. Pre začiatočníkov je najlepšie sérum Retinol 3 TR!
RETINOL 3TR RETINOL 3TR Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii. 40 €
 

B-komplex

Keď príde na pleť, najdôležitejším vitamínom z B-komplexu je biotín, živina, ktorá je základom buniek kože, nechtov a vlasov. Bez jeho dostatočného množstva sa môže objaviť dermatitída (svrbiaca, suchá, podráždená pleť) alebo dokonca vypadávanie vlasov. Negatívne symptómy môže mať aj jeho mierny nedostatok.
 
Veľa pozornosti sa v súčasnosti venuje lokálnej aplikácii vitamínov z B-komplexu. Krémy a ďalšie prípravky s ich obsahom pleť prežiaria, hydratujú a zjednocujú jej farebný tón. Najmä niacín (vitamín B3) napomáha zachovať hydratáciu a pleť udržuje vypnutú a mladistvú. Veľakrát stačí pre viditeľný výsledok iba šesť dní používania. Niacín pôsobí tiež protizápalovo a upokojuje suchú, podráždenú pleť. Vo vyšších koncentráciách môže aj zosvetľovať hyperpigmentáciu.
 

Selén

Podľa mnohých vedcov hrá selén kľúčovú úlohu v prevencii rakoviny kože. Konzumovaný v podobe výživového doplnku  napomáha pleť chrániť pred poškodením slnečným žiarením. Jeho konzumácia znižuje riziko spálenia na slnku. Pacienti postihnutí rakovinou kože, ktorí denne konzumovali 200 mikrogramov selénu, mali o 50% znížené riziko úmrtia na rakovinu kože a o 17% nižšiu celkovú úmrtnosť.
 
Orálna konzumácia selénu a medi podľa vedeckých výzkumov znižuje formovanie spálenín od slnka v koži.
 

Meď

Meď je ďalším dôležitým minerálom. Spolu s vitamínom C a zinkom napomáha rozvoju elastínu, vlákna, ktoré zachováva pleť vypnutú a pružnú.
 

Zinok

Zinok je pre pleť dôležitý, najmä ak trpíte na akné. Niekedy býva totiž nedostatok zinku priamo zodpovedný za jeho rozvoj. Vnútorné užívanie a topická aplikácia čistí pleť vďaka tomu, že znižuje produkciu kožného mazu a reguluje formovanie lézií akné.
 
Vitamíny zo skupiny B, selén, meď, zinok a ďalšie dôležité vitamíny a minerály získate z doplnku  BEAUTIFUL HAIR by Brandeis Clinic nielen pre krásne vlasy!
 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová sa prirodzene utvára v tele, avšak jej produkcia sa s rastúcim vekom výrazne znižuje. Zvlhčuje kĺby a umožňuje ich bezbolestný pohyb, hydratuje očný sklovec. Hrá však úlohu aj v bunkách kože, kde pôsobí svojho druhu ako lepidlo, ktoré im napomáha udržať sa vedľa seba, takže pleť vyzerá mladšie a vyhladenejšie. Jej ďalším plusom je schopnosť zadržať v sebe obrovské množstvo vody (až tisícnásobok svojej váhy), vďaka čomu každú bunku dostatočne hydratuje.
 
Orálne ju môžete konzumovať napríklad vo výživovom doplnku DIAMOND COLLAGEN + HA by Brandeis Clinic, ktorý vedľa kyseliny hyalurónovej obsahuje tiež kolagén a vitamín C.
 

Esenciálne mastné kyseliny

Ak je pleť suchá, náchylná k zápalom a často posiata bielymi či čiernymi pupienkami, možno je na vine je nedostatok esenciálnych mastných kyselín, živín potrebných pre zdravý stav hydrolipidovej bariéry. Bez nedostatočného príjmu esenciálnych mastných kyselín pleť produkuje väčšie množstvo dráždivého kožného mazu, čo môže spôsobiť ťažkosti.
Staršie články:
Nepodstupujete exfoliáciu či peeling až príliš často?
Omladenie pleti21.8.2016

Nepodstupujete exfoliáciu či peeling až príliš často?

Exfoliácia čiže inými slovami peeling dokáže urobiť pre pleť veľa dobrého. Spevňuje, vyhladzuje, a nielenže zlepšuje vzhľad, ale aj to ako sa "vo svojej koži cítite". Práve kvôli týmto skvelým výsledkom sa však mnohé ženy aj muži uchyľujú k exfoliáciu častejšie, než odborníci a výrobcovia odporúčajú a ako je pre pleť zdravé.

Príčiny suchej pleti hľadajte v nedostatku živín. Najčastejším vinníkom je "áčko"
Omladenie pleti19.8.2016

Príčiny suchej pleti hľadajte v nedostatku živín. Najčastejším vinníkom je "áčko"

Suchú pleť veľmi často spôsobuje nedostatok niektorých vitamínov. Ktoré sú tie najzásadnejšie?

Vedci odhalili dôvod nášho starnutia. Na vine sú teloméry!
Omladenie pleti13.8.2016

Vedci odhalili dôvod nášho starnutia. Na vine sú teloméry!

A s objavom tohto mechanizmu starnutia organizmu ide samozrejme ruka v ruke tiež teória, ako proces prirodzeného starnutia spomaliť.

Kolagén je pevnejší ako oceľ! Rovnako pôsobí aj v koži
Omladenie pleti9.8.2016

Kolagén je pevnejší ako oceľ! Rovnako pôsobí aj v koži

Kolagén je hlavná štrukturálna bielkovina v koži. Hrá kľúčovú úlohu v stavbe buniek, tkanív a orgánov. Ak by nebolo kolagénu, naše telo by sa doslova rozpadlo.Tiež dodáva koži silu a pevnosť, plus je zodpovedný za jej vypnutý, mladistvý vzhľad bez vrások.

Najlepšie overené tipy, ako ešte prežiť letné slnko
Omladenie pleti5.8.2016

Najlepšie overené tipy, ako ešte prežiť letné slnko

Považujete svoju pleť za niečo, čo môžete vystaviť svetu, keď sa konečne dostatočne oteplí? Alebo ju chápete ako ochrannú bariéru? Príležitosť, ako vnímať dotyky? Alebo ako dať ostatným najavo váš vek? Pleť dokáže toto všetko. Je to skrátka jeden z našich najdôležitejších telesných orgánov.